Starter Radomsko, czyli program wsparcia dla przedsiębiorców i edukacji młodych mieszkańców

Starter-Radomsko-logotyp

Z inicjatywy Centrum Nowoczesnych Inwestycji w Radomsku startuje program wsparcia dla początkujących przedsiębiorców. Starter Radomsko będzie inkubatorem przedsiębiorczości budowanym etapowo i przy udziale lokalnej społeczności.

Program kierowany jest do biznesu lokalnego z sektora MŚP i młodych radomszczan, którzy dopiero poszukują własnej ścieżki kariery. Starter zaoferuje im wiedzę i inspirację pod postacią spotkań oraz treści online oraz wsparcie prawne, a w przyszłości również administracyjne.

Inicjatywa ma stymulować lokalną przedsiębiorczość opartą na wiedzy. – wskazuje Jarosław Wojdełko, kierownik Centrum Nowoczesnych Inwestycji. – Chcemy zaszczepić kulturę przedsiębiorczości w młodych mieszkańcach miasta i zachęcić lokalne firmy do stosowania nowoczesnych rozwiązań online, a także skorzystania z instrumentów wsparcia dla biznesu – dodaje.

Starter Radomsko ma być budowany etapowo, podobnie jak startupy – oszczędnie i dopasowując się do oczekiwań rynku. W początkowym etapie w zakres oferty wejdą:

  • treści edukacyjnye i motywacyjne regularnie udostępniane na fanpage inicjatywy [www.facebook.com/StarterRadomsko];
  • organizowane w mieście szkolenia oraz spotkania inspiracyjne, dedykowane młodym mieszkańcom oraz przedsiębiorcom;
  • wsparcie prawnika w zakresie konsultacji bądź przygotowania wniosku o dofinansowanie działalności.

W dłuższej perspektywie Starter ma zapewnić kompleksowe wsparcie w przełożeniu pomysłu biznesowego na działalność, w tym wsparcie administracyjne, prawne i finansowe. Planowane jest także stworzenie przestrzeni co-workingowej.

Starter Radomsko ma pomóc otworzyć miasto i region na nowe możliwości, które przyciągną inwestorów, wpłyną na rozwój małego lokalnego biznesu i zintegrują mieszkańców. – twierdzi prezydent Miasta Radomsko Jarosław Ferenc. – Dlatego stawiamy przede wszystkim na wiedzę, nowoczesne rozwiązania i społeczność, a dopiero w dalszej kolejności na twardą infrastrukturę – dodaje.